Home Naujienos

Partneriai

www.fip.org

Nuorodos

Statistika

Nariai : 1
Turinys : 24
Nuorodos : 6
Piroksikamo vartojimas. PDF Spausdinti Email

 

 

Europos vaistų agentūra (EMEA)


 

 

 

 

rekomenduoja apriboti piroksikamo turinčių vaistinių preparatų vartojimą dėl jų nepageidaujamo poveikio virškinimo traktui bei galimų sunkių odos reakcijų keliamo pavojaus.

Europos vaistų agentūros Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas nusprendė, kad piroksikamas neturėtų būti vartojamas trumpalaikiam skausmui malšinti ar uždegimams gydyti. Šis vaistas kaip ir anksčiau gali būti skiriamas osteoartrito, reumatoidinio artrito, ankilozinio spondilito simptomams malšinti, tačiau neturėtų būti pirmo pasirinkimo vaistas tarp kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo šioms ligoms gydyti.

 

 

Piroksikamą pradėti skirti gali tik gydytojas, turintis uždegiminių ar degeneracinių reumatinių ligų gydymo patirties. Vaistas turėtų būti skiriamas kuo mažesnėmis dozėmis (ne daugiau kaip 20 mg per dieną) ir kuo trumpesniam laikotarpiui. Visais atvejais įvertinti, ar tolesnis vaisto skyrimas būtinas, reikia praėjus 14 dienų nuo gydymo pradžios.

 

Skaityti daugiau...
 
Dėl vaistinio preparato Champix PDF Spausdinti Email

Europos vaistų agentūra patvirtino vaistinio preparato Champix teigiamą naudos ir rizikos santykį

 

Europos vaistų agentūra, įvertinusi neseniai atliktų tyrimų metaanalizės išvadas dėl nepageidaujamo poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai, patvirtino vaistinio preparato Champix, kurio sudėtyje yra vareniklino, teigiamą naudos ir rizikos santykį.

 

Europos vaistų agentūros Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas (toliau – CHMP) ir Farmakologinio budrumo darbo grupė nusprendė, kad nežymiai padidėjusi širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų rizika neviršija vaistinio preparato Champix, kuris padeda žmonėms mesti rūkyti, sukeliamos naudos.

 

Skaityti daugiau...
 
Dėl vaistinio preparato Pandemrix PDF Spausdinti Email

Jaunesniems nei 20 metų amžiaus pacientams Pandemrix galima vartoti tik tuo atveju, jeigu nėra sezoninės trivalentės vakcinos nuo gripo

 

Europos vaistų agentūros Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas (toliau – CHMP), išnagrinėjęs su vaistiniu preparatu Pandemrix galimai susijusią narkolepsijos riziką, rekomendavo jaunesniems kaip 20 metų pacientams Pandemrix vartoti tik tais atvejais, jeigu nėra rekomenduojamos sezoninės trivalentės vakcinos nuo gripo ir jeigu imunizacija prieš H1N1 (t.y. pacientams, kuriems yra infekcijų komplikacijų rizika) vis dar būtina. CHMP patvirtino, kad Pandemrix naudos ir rizikos santykis išlieka teigiamas.

 

Skaityti daugiau...
 
Nimesulidas PDF Spausdinti Email

Europos vaistų agentūros Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas (toliau – CHMP) nusprendė, kad sisteminio poveikio vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra nimesulido, nauda viršija riziką pacientams, vartojantiems šiuos vaistinius preparatus ūminio skausmo malšinimui ir pirminei dismenorėjai gydyti. Tačiau šių vaistinių preparatų negalima vartoti simptominiam skausmingo osteoartrito gydymui.

 

Nimesulidas yra nesteroidinis vaistinis preparatas nuo uždegimo (toliau – NVNU), vartojamas ūminiam skausmui malšinti, simptominiam skausmingam osteoartritui ir pirminei dismenorėjai gydyti.

 

2007 m. Europos Komisija paprašė CHMP išsamiai išnagrinėti sisteminio poveikio nimesulido naudos ir rizikos santykį, atsižvelgiant į visus turimus pranešimus apie nepageidaujamas reakcijas ir literatūros duomenis.

 

CHMP atkreipė dėmesį, kad ūminio skausmo malšinimui nimesulidas yra tiek pat veiksmingas, kaip ir kiti skausmą malšinantys NVNU (tokie kaip diklofenakas, ibuprofenas, naproksenas).

Skaityti daugiau...
 
Alkoholio reklamos draudimas. PDF Spausdinti Email

Alkoholio reklamos draudimas.

2011 05 10 Seimo duomenų bazėje buvo užregistruota nauja Alkoholio kontrolės įstatymo pataisa (XIP-3188), kuriai įsigaliojus bus panaikintas alkoholio reklamos draudimas. Ar mes pritariame šiam sprendimui, kuris padarys negrįžtamą žalą Lietuvos gyventojams, o ypač vaikams ir jaunimui? Nejaugi mūsų interesų gynėjams ( politikams) neberūpi valstybės ateitis ir sąmoningos visuomenės ugdymas? Lietuvos jaunimas palaiko iniciatyvą visiškai uždrausti alkoholio reklamą ir ragina pasirašyti šią peticiją visus kurie yra suinteresuoti į aktyvios pilietinės visuomenės kūrimą.

 

http://www.peticijos.lt/visos/6049/pasirasyti

 
Analginas (natrio metamizolas) PDF Spausdinti Email

Analginas - saugus ar nesaugus vaistas?

Daugelis valstybių atsisakė registruoti šį vaistą.

Analginas (natrio metamizolas) yra per keletą dešimtmečių žmonių pamėgtas vaistas nuo skausmo ir nuo temperatūros. Tačiau iš tikrųjų jau nuo septintojo dešimtmečio pasaulyje yra pradėta kampanija įrodyti šių vaistų pavojingumą. Šiuo metu 37 valstybės yra iš viso atsisakiusios jį registruoti ir naudoti. 
Lietuvoje analginas yra registruotas, gaminamas Kauno “Sanito” gamykloje. Žmonės šio, matyt, pigaus vaisto, nežinia iš kur atvežto, nusiperka turguose. Kaip sako V. Lapšinas, analginas Lietuvoje registruotas, tačiau jo registravimo byloje aiškiai apibrėžta, jog tai yra stacionare naudojamas vaistas tais atvejais, kai nėra galimybės panaudoti kitų analgetikų. Dokumente pažymėta, kad vaikams iš viso neskiriamas. Gydytojas V. Lapšinas akcentuoja, kad ligoninė, kurioje ryžtamasi panaudoti analginą, privalo turėti reanimacijos skyrių, jog prasidėjus anafilaksiniam šokui, alerginei reakcijai, būtų galimybė suteikti pagalbą.

Skaityti daugiau...
 
Lietuvos farmacijos sąjunga susirūpinusi dėl pastangų leisti pardavinėti vaistus degalinėse PDF Spausdinti Email

Lietuvos farmacijos sąjunga susirūpinusi dėl pastangų leisti pardavinėti vaistus degalinėse. Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje vaistų ekspertai perspėjo apie galimus tokios sprendimo pavojus.


Grįžo prie senos idėjos
Vaistų pardavimo degalinėse tema jau buvo iškilusi prieš dešimtmetį, kada Mažeikių naftos perdirbimo įmonės vadovai norėjo vaistus pardavinėti įmonei priklausančiose degalinėse. Tada pavyko įtikinti politikus ir Sveikatos apsaugos ministeriją, kad tai būtų pavojinga.
Pasak Lietuvos farmacijos sąjungos prezidento prof. Eduardo Tarasevičiaus, prieš metus diskusiją dėl šio žingsnio reikalingumo vėl inicijavo Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas. Jis motyvavo, kad dėl sprendimų riboti alkoholio pardavimą naktį, sumažėjo degalinių apyvarta. Vaistų prekyba ją padidintų.

 

Skaityti plačiau...
 


Klausimėlis

Ar galima pardavinėti nereceptinius vaistus degalinėse?
 

Svečiai

Mes turime 11 svečius online

LFS Facebook'e