Home Naujienos Nimesulidas

Partneriai

www.fip.org

Nuorodos

Statistika

Nariai : 1
Turinys : 24
Nuorodos : 6
Nimesulidas PDF Spausdinti Email

Europos vaistų agentūros Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas (toliau – CHMP) nusprendė, kad sisteminio poveikio vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra nimesulido, nauda viršija riziką pacientams, vartojantiems šiuos vaistinius preparatus ūminio skausmo malšinimui ir pirminei dismenorėjai gydyti. Tačiau šių vaistinių preparatų negalima vartoti simptominiam skausmingo osteoartrito gydymui.

 

Nimesulidas yra nesteroidinis vaistinis preparatas nuo uždegimo (toliau – NVNU), vartojamas ūminiam skausmui malšinti, simptominiam skausmingam osteoartritui ir pirminei dismenorėjai gydyti.

 

2007 m. Europos Komisija paprašė CHMP išsamiai išnagrinėti sisteminio poveikio nimesulido naudos ir rizikos santykį, atsižvelgiant į visus turimus pranešimus apie nepageidaujamas reakcijas ir literatūros duomenis.

 

CHMP atkreipė dėmesį, kad ūminio skausmo malšinimui nimesulidas yra tiek pat veiksmingas, kaip ir kiti skausmą malšinantys NVNU (tokie kaip diklofenakas, ibuprofenas, naproksenas).

 

CHMP, remdamasis saugumo duomenimis, atkreipė dėmesį į tai, kad nimesulidas sukelia tokį patį toksinį poveikį virškinimo traktui kaip ir kiti NVNU. Taip pat CHMP patvirtino, kad nimesulidas, lyginant su kitais priešuždegiminiais vaistais, sukelia padidėjusią toksinio poveikio kepenims riziką. CHMP, siekdamas sumažinti kepenų pažeidimo riziką, jau anksčiau rekomendavo šiuos apribojimus: skirti nimesulidą kaip antro pasirinkimo vaistinį preparatą, vartoti mažiausią veiksmingą vaistinio preparato dozę trumpiausią laiką, vartojimo trukmę apriboti iki 15 dienų, atitinkamai sumažinant pakuotės dydį, nevartoti nimesulido kartu su kitais kepenis pažeidžiančiais vaistiniais preparatais ir pacientams, kuriems pasireiškia kepenų sutrikimai.

2011 m. birželio 23 d. Europos vaistų agentūra (toliau – EMA) paskelbė naują informaciją apie tai, kad CHMP rekomenduoja nimesulido nebevartoti skausmingam osteoartritui gydyti, nes dėl šios lėtinės būklės gali padidėti ilgalaikio gydymo rizika, sąlygojanti kepenų pažeidimus.

 

Ši Komiteto nuomonė persiųsta Europos Komisijai, kuri priims galutinį sprendimą.

 

Nuo 2007 m., kai Komitetas patvirtino išvadą dėl nimesulido teigiamo naudos ir rizikos santykio, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos pranešimų apie nimesulido sukeltas nepageidaujamas reakcijas iš Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros specialistų bei rinkodaros teisės turėtojų nėra gavusi. Pažymėtina, kad nimesulido preparatų registracija šiuo metu galioja net tik Lietuvoje, bet ir kitose ES valstybėse: Latvijoje, Italijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Čekijoje, Bulgarijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Graikijoje, Rumunijoje, Vengrijoje, Kipre, Maltoje.

 

Remdamasi EMA vertinimo išvadomis, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba rekomenduoja gydytojams:

  • neskirti vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra nimesulido, skausmingam osteoartritui gydyti;

  • peržiūrėti gydymą ir paskirti atitinkamą alternatyvų gydymą pacientams, kurie nimesulidą šiuo metu vartoja skausmingam osteoartritui gydyti;

  • nimesulidą skirti kaip antro pasirinkimo vaistinį preparatą, ir tik ūminio skausmo malšinimui bei pirminei dismenorėjai gydyti.

 

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba rekomenduoja pacientams, kurie nimesulidą vartoja skausmingo osteoartrito gydymui – pasitarti su gydytoju dėl alternatyvaus gydymo galimybės;

 

 

http://www.ema.europa.eu

www.vvkt.lt

 

Klausimėlis

Ar galima pardavinėti nereceptinius vaistus degalinėse?
 

Svečiai

Mes turime 23 svečius online

LFS Facebook'e